Mleko Enfamil 1 – co mówią badania na temat tych mlek? Skład produktu

Mleko Enfamil 1 dostarcza wszystkich składników odżywczych, których dziecko potrzebuje do zdrowego wzrostu i rozwoju. Jest również łatwiejsze do strawienia niż mleko krowie, co może zmniejszyć problemy z brzuszkiem, które często towarzyszą karmieniu mlekiem modyfikowanym. Ponadto mleko Enfamil zawiera specjalne białka zwane przeciwciałami, które pomagają chronić dziecko przed chorobami.

Czy mleko enfamil 1 najchętniej kupowane jest dobrym wyborem? Co mówią badania?

Możesz się obawiać, czy Twoje dziecko będzie tolerować mleko w proszku lub czy będzie ono odpowiadać mu pod względem odżywczym. Badania pokazują jednak, że dzieci otrzymujące mleko matki mają podobny przyrost masy ciała i obwód głowy jak dzieci otrzymujące mieszankę z koncentratu białek mleka krowiego. Przy tym mają mniej problemów żołądkowo-jelitowych, takich jak zaparcia i biegunki . Jeśli więc martwisz się o to, jak dobrze będzie się czuł Twój maluch na mleku Enfamil, wiedz, że będzie się rozwijał tak samo, jak każde inne dziecko.

Enfamil 1 mleko – jakie składniki stanowią o jego przydatności?

Mleko Enfamil 1 to preparat dla niemowląt o szerokim spektrum działania, który wspomaga prawidłowy wzrost i rozwój w pierwszym roku życia. Zawiera wysoki poziom kluczowych składników odżywczych, takich jak żelazo, cholina i kwasy tłuszczowe DHA omega-3. Enfamil 1 zawiera również łatwą do strawienia mieszankę białek, która jest podobna do mleka matki.

Enfamil 1 mleko – historia Enfamilu i jak stał się wiodącą marką mleka dla niemowląt

Około 115 lat temu Edward Mead Johnson, współzałożyciel firmy Johnson & Johnson, stworzył nowy produkt do żywienia niemowląt. Nazwał je Enfamil 1 i reklamował jako “doskonale zbilansowany” pokarm dla niemowląt. Pierwsze lata dwudziestego wieku upłynęły pod znakiem intensywnej konkurencji między producentami preparatów dla niemowląt. Wraz z rozwojem nowoczesnej reklamy w latach dwudziestych XX wieku firmy starały się przekonać matki, że ich produkty są najlepsze dla ich dzieci. Jedną z popularnych metod było rozdawanie lekarzom darmowych próbek, które mogli rozdawać pacjentom; inną było zatrudnianie znanych kobiet do reklamowania swoich produktów.