Mleko Enfamil 1 – sprawdź, czy Twoje dziecko może je pić i jaka jest alternatywa, jeśli nie

Mleko Enfamil 1 to preparat dla niemowląt zawierający mleko krowie. Został opracowany z myślą o niemowlętach, które są uczulone na preparaty na bazie soi lub mają problemy z ich trawieniem. Enfamil 1 może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia dla Twojego dziecka i dostarcza wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje ono do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Przed rozpoczęciem karmienia zaleca się konsultację z lekarzem i wykonanie testów na alergię.

Czy moje dziecko może pić mleko Enfamil 1?

Zastanawiasz się, czy twój maluch może mieć nietolerancję lub alergię na białko mleka krowiego, które zawiera standardowe mleko Enfamil 1? Niektóre typowe objawy u niemowląt i wskazówki, co możesz zrobić znajdziesz poniżej.
Jeśli chodzi o białko mleka krowiego, większość dzieci może pić standardowe mleko bez żadnych problemów. Jednak niewielka liczba niemowląt może mieć nietolerancję lub alergię na białka mleka krowiego. Jeśli Twoje dziecko ma objawy po wypiciu mleka krowiego, może to być nietolerancja lub alergia na białka mleka krowiego.
Najczęstszym objawem nietolerancji lub alergii na białka mleka krowiego jest biegunka. Inne możliwe objawy to wymioty, zaparcia, egzema (sucha i łuszcząca się skóra), świszczący oddech i katar. Jeśli u Twojego dziecka wystąpi któryś z tych objawów po wypiciu mleka krowiego lub zjedzeniu pokarmu zawierającego izolat białek mleka krowiego (CMPI), może to oznaczać, że jest ono uczulone na CMPI.

Czy wiesz, że istnieje więcej niż jeden rodzaj mleka dla niemowląt i małych dzieci w formie mleka Enfamil 1?

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego mleka dla dziecka, na rynku dostępnych jest wiele opcji. Dla rodziców, którzy chcą stosować dietę bez nabiału, najlepszym rozwiązaniem może być mleko na bazie soi lub bez laktozy. Te rodzaje mleka dostarczają wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje dziecko, bez alergenów występujących w mleku krowim.
Mleka ekologiczne to także świetny wybór dla rodziców, którzy chcą karmić swoje dzieci wyłącznie naturalnymi i zdrowymi składnikami. Wiele marek organicznych oferuje mleko pełne, 2% o obniżonej zawartości tłuszczu, a nawet odtłuszczone – możesz więc wybrać to, co jest najlepsze dla Twojej rodziny w oparciu o preferencje smakowe i potrzeby żywieniowe. Podobnie jak wszystkie inne produkty Enfamilu, linia organiczna jest poparta ponad 80-letnimi badaniami.