Mleko Enfamil 1 – wszystko, co musisz wiedzieć o wprowadzaniu nabiału do diety niemowląt i dzieci

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem nabiału do diety swojego dziecka lub malucha, mleko Enfamil 1 jest świetnym rozwiązaniem. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym rodzaju mleka i o tym, jakie korzyści może przynieść Twojemu dziecku.

Dlaczego mleko Enfamil 1 nie powoduje tycia oraz wnosi więcej korzyści niż inne mleka?

Mleko Enfamil 1 zawiera 8 g tłuszczu na 100 ml – to idealna ilość dla rosnących niemowląt i małych dzieci, które potrzebują dodatkowej energii z tłuszczu w diecie, ale nie za dużo, żeby nie przytyć. Ma również wysoką zawartość białka (12g na 100ml), które wspomaga wzrost i rozwój. Ponadto wszystkie składniki odżywcze zawarte w Enfamilu 1 są łatwe do strawienia przez małe brzuszki dzięki naszej specjalnej mieszance składników.
Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać przy przechodzeniu dziecka na nowy rodzaj mleka, w tym na mleko Enfamil 1, jest to, że może ono odczuwać początkowy dyskomfort trawienny, taki jak gazy lub wzdęcia. Jest to całkowicie normalne, kiedy organizm dostosowuje się do nowego źródła pokarmu, ale jeśli te objawy utrzymują się po tygodniu lub dwóch, skonsultuj się z pediatrą na wszelki wypadek, aby sprawdzić, czy nie ma problemów z wrażliwością.

Mleko modyfikowane Enfamil 1, a kontrowersje

Istnieje wiele dyskusji na temat bezpieczeństwa mleka modyfikowanego. Niektórzy uważają, że można je bezpiecznie spożywać, inni zaś, że może być szkodliwe. Prawda jest taka, że nie ma ostatecznej odpowiedzi na pytanie, czy mleko modyfikowane jest bezpieczne, czy nie. Jest jednak kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję, czy je dawać swojemu dziecku, czy nie.
Po pierwsze, upewnij się, że dziecko nie jest uczulone na żaden składnik, kiedy stosujesz mleko enfamil 1 dostępne m.in. w Bee.pl. Może okazać się, że nie toleruje ono białek mleka krowiego, więc będzie trzeba zakupić inny preparat, który jest hipoalergiczny.
Po drugie, karmienie dziecka powinno odbywać się kilka razy dziennie, zgodnie z zaleceniami w ulotce i na opakowaniu. Jeśli zignorujesz te informacje, maluch może przytyć, co będzie niekorzystne dla jego ogólnego stanu zdrowia.
Po trzecie, nie zapominaj o tym, że wszystkie preparaty Enfamil 1 powinny być podawane miarką dołączoną do puszki po wcześniejszym wyparzeniu butelki i smoczka przed każdym użyciem.